Pasternack PE39772-36
Part No.:
PE39772-36
Datasheet:
AetrixPE39772-36.pdf
Description:
COAX CBL SMB MINI TO MMCX
Shipping
Inventory:597
Comments
PE39772-36 Specifications
Style:
SMB Mini to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMB Mini Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C