Pasternack PE39772-72
- Part No.:
- PE39772-72
- Datasheet:
PE39772-72.pdf
- Description:
- COAX CBL SMB MINI TO MMCX
- Shipping:
Inventory:597
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE39772-72 Specifications
- Style:
- SMB Mini to MMCX
- 1st Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- SMB Mini Plug, Right Angle
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-179
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 75 Ohms
- Overall Impedance:
- 75 Ohms
- Frequency - Max:
- 2 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 155°C