Pasternack PE3988-12
Part No.:
PE3988-12
Description:
N Male to N Female Cable 12 Inch
Shipping
Inventory:121
Comments
PE3988-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
11 GHz