Pasternack PE3994/HS-36
Part No.:
PE3994/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3994/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3994/HS-36 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz
Color:
White
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C