Pasternack PE3994/HS-48
- Part No.:
- PE3994/HS-48
- Datasheet:
PE3994/HS-48.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO BNC
PE3994/HS-48 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- BNC Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-188
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 2 GHz
- Color:
- White
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C