Pasternack PE3997-72
- Part No.:
- PE3997-72
- Datasheet:
PE3997-72.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:583
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3997-72 Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-217
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5 GHz