Pasternack PE3C0046/HS-48
- Part No.:
- PE3C0046/HS-48
- Datasheet:
PE3C0046/HS-48.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO TNC
PE3C0046/HS-48 Specifications
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C