Pasternack PE3C0058LF/HS-60
- Part No.:
- PE3C0058LF/HS-60
- Datasheet:
PE3C0058LF/HS-60.pdf
- Description:
- COAX CBL TNC TO TNC
PE3C0058LF/HS-60 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C