Pasternack PE3C0432LF-36
Part No.:
PE3C0432LF-36
Datasheet:
AetrixPE3C0432LF-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Shipping
Inventory:192
Comments
PE3C0432LF-36 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz