Pasternack PE3C0525-24
Part No.:
PE3C0525-24
Datasheet:
AetrixPE3C0525-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:690
Comments
PE3C0525-24 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C