Pasternack PE3C0579-12
Part No.:
PE3C0579-12
Datasheet:
AetrixPE3C0579-12.pdf
Description:
TNC Female Bulkhead to SMP Femal
Shipping
Inventory:296
Comments
PE3C0579-12 Specifications
Style:
SMP to TNC
1st Connector:
TNC Jack
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMP Jack
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz