Pasternack PE3C0645LF-12
Part No.:
PE3C0645LF-12
Datasheet:
AetrixPE3C0645LF-12.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO SMP
Comments
PE3C0645LF-12 Specifications
Style:
MCX to SMP
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz