Pasternack PE3C0745-36
Part No.:
PE3C0745-36
Datasheet:
AetrixPE3C0745-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:813
Comments
PE3C0745-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-213
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C