Pasternack PE3C0749-300
- Part No.:
- PE3C0749-300
- Datasheet:
PE3C0749-300.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO TNC
PE3C0749-300 Specifications
- Style:
- N-Type to TNC
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 300.0" (7.6m) 25.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C