Pasternack PE3C0790-36
Part No.:
PE3C0790-36
Datasheet:
AetrixPE3C0790-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Comments
PE3C0790-36 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMP Jack
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz