Pasternack PE3C0825/PH270-24
Part No.:
PE3C0825/PH270-24
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C0825/PH270-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C0825/PH270-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C