Pasternack PE3C0848-36
Part No.:
PE3C0848-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C0848-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3C0848-36 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C