Pasternack PE3C0864/HS-12
Part No.:
PE3C0864/HS-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C0864/HS-12.pdf
Description:
SMA Male to SMA Male Right Angle
Shipping
Inventory:644
Comments
PE3C0864/HS-12 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz