Pasternack PE3C0864/HS-36
Part No.:
PE3C0864/HS-36
Description:
SMA Male to SMA Male Right Angle
Shipping
Inventory:644
Comments
PE3C0864/HS-36 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz