Pasternack PE3C0998/HS-48
- Part No.:
- PE3C0998/HS-48
- Datasheet:
PE3C0998/HS-48.pdf
- Description:
- COAX CBL TNC TO TNC
- Shipping:
Inventory:204
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C0998/HS-48 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C