Pasternack PE3C10270-12
Part No.:
PE3C10270-12
Description:
75 Ohm N Male to 75 Ohm N Male L
Comments
PE3C10270-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
2.5 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C