Pasternack PE3C10288-12
Part No.:
PE3C10288-12
Description:
Plenum N Male to N Male Low Loss
Shipping
Inventory:184
Comments
PE3C10288-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 600
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Red
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C