Pasternack PE3C1031-300
- Part No.:
- PE3C1031-300
- Package:
- Datasheet:
PE3C1031-300.pdf
- Description:
- COAX CBL TNC TO TNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:764
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C1031-300 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 300.0" (7.6m) 25.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz