Pasternack PE3C10376-24
Part No.:
PE3C10376-24
Description:
N Male Right Angle to N Male Rig
Comments
PE3C10376-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 155°C