Pasternack PE3C10391-12
Part No.:
PE3C10391-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C10391-12.pdf
Description:
Fire Rated N Male Right Angle to
Comments
PE3C10391-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz