Pasternack PE3C10397-12
Part No.:
PE3C10397-12
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C10397-12.pdf
Description:
Fire Rated N Male to N Male Low
Shipping
Inventory:192
Comments
PE3C10397-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C