Pasternack PE3C10404-12
Part No.:
PE3C10404-12
Description:
Fire Rated N Male to SMA Male Lo
Shipping
Inventory:192
Comments
PE3C10404-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz