Pasternack PE3C1193-24
Part No.:
PE3C1193-24
Datasheet:
AetrixPE3C1193-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Comments
PE3C1193-24 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz