Pasternack PE3C1228/HS-24
- Part No.:
- PE3C1228/HS-24
- Package:
- Datasheet:
PE3C1228/HS-24.pdf
- Description:
- MCX Plug Right Angle to MCX Jack
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:175
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C1228/HS-24 Specifications
- Style:
- MCX to MCX
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- MCX Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms