Pasternack PE3C1561-36
Part No.:
PE3C1561-36
Datasheet:
AetrixPE3C1561-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:567
Comments
PE3C1561-36 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-405
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz