Pasternack PE3C1589/HS-24
Part No.:
PE3C1589/HS-24
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C1589/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3C1589/HS-24 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C