Pasternack PE3C1603-12
Part No.:
PE3C1603-12
Datasheet:
AetrixPE3C1603-12.pdf
Description:
SMP Female Right Angle to SMA Ma
Shipping
Inventory:534
Comments
PE3C1603-12 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
PE-P086
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
Frequency - Max:
18 GHz