Pasternack PE3C1696-24
Part No.:
PE3C1696-24
Datasheet:
AetrixPE3C1696-24.pdf
Description:
SMA Female to SMP Female Cable 2
Shipping
Inventory:105
Comments
PE3C1696-24 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
PE-SR405FL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz