Pasternack PE3C1868-24
Part No.:
PE3C1868-24
Datasheet:
AetrixPE3C1868-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:617
Comments
PE3C1868-24 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz