Pasternack PE3C1905-24
Part No.:
PE3C1905-24
Datasheet:
AetrixPE3C1905-24.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to SMA Male
Comments
PE3C1905-24 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 200
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C