Pasternack PE3C1964-24
Part No.:
PE3C1964-24
Datasheet:
AetrixPE3C1964-24.pdf
Description:
N Male to TNC Male Low Loss Cabl
Shipping
Inventory:281
Comments
PE3C1964-24 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
Frequency - Max:
6 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C