Pasternack PE3C2183LF-50CM
Part No.:
PE3C2183LF-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C2183LF-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C2183LF-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz