Pasternack PE3C2192-24
Part No.:
PE3C2192-24
Datasheet:
AetrixPE3C2192-24.pdf
Description:
N Male to N Male Low Loss Cable
Comments
PE3C2192-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz