Pasternack PE3C2252LF/SP1-12
Part No.:
PE3C2252LF/SP1-12
Datasheet:
AetrixPE3C2252LF/SP1-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:644
Comments
PE3C2252LF/SP1-12 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C