Pasternack PE3C2517LF/HS-12
Part No.:
PE3C2517LF/HS-12
Description:
TNC Male Right Angle to TNC Male
Shipping
Inventory:921
Comments
PE3C2517LF/HS-12 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz