Pasternack PE3C2629-18
Part No.:
PE3C2629-18
Datasheet:
AetrixPE3C2629-18.pdf
Description:
SMA Male to TNC Male Cable 18 In
Comments
PE3C2629-18 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz