Pasternack PE3C2629-24
Part No.:
PE3C2629-24
Datasheet:
AetrixPE3C2629-24.pdf
Description:
SMA Male to TNC Male Cable 24 In
Comments
PE3C2629-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
PE-SR402FL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
Frequency - Max:
6 GHz