Pasternack PE3C2780-48
- Part No.:
- PE3C2780-48
- Manufacturer:
- Pasternack
- Category:
- Coaxial Cables (RF)
- Package:
- Datasheet:
PE3C2780-48.pdf
- Description:
- COAX CBL RP-SMA TO SMA
PE3C2780-48 Specifications
- Product attributes
- Attribute value
- Manufacturer:
- Pasternack
- Series:
- Packaging:
- Retail Package
- Product Status:
- Active
- Style:
- RP-SMA to SMA
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature:
- 2nd Connector:
- RP-SMA Plug
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 400
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C