Pasternack PE3C2932-36
Part No.:
PE3C2932-36
Datasheet:
AetrixPE3C2932-36.pdf
Description:
SMA Male to TNC Female 4 Hole Fl
Comments
PE3C2932-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
2 GHz