Pasternack PE3C2932-48
- Part No.:
- PE3C2932-48
- Description:
- SMA Male to TNC Female 4 Hole Fl
PE3C2932-48 Specifications
- Style:
- SMA to TNC
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 2 GHz