Pasternack PE3C2942/SP-24
Part No.:
PE3C2942/SP-24
Datasheet:
AetrixPE3C2942/SP-24.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MCX
Comments
PE3C2942/SP-24 Specifications
Style:
MCX to MCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C