Pasternack PE3C2942/SP-36
Part No.:
PE3C2942/SP-36
Datasheet:
AetrixPE3C2942/SP-36.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MCX
Comments
PE3C2942/SP-36 Specifications
Style:
MCX to MCX
1st Connector:
MCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
MCX Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 60°C