Pasternack PE3C3028/HS-24
Part No.:
PE3C3028/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3C3028/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Comments
PE3C3028/HS-24 Specifications
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C