Pasternack PE3C3044/HS-72
- Part No.:
- PE3C3044/HS-72
- Datasheet:
PE3C3044/HS-72.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:573
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C3044/HS-72 Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- LMR 200
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C