Pasternack PE3C3188-36
Part No.:
PE3C3188-36
Datasheet:
AetrixPE3C3188-36.pdf
Description:
COAX CBL 10-32 TO BNC
Comments
PE3C3188-36 Specifications
Style:
10-32 to BNC
1st Connector:
10-32 Plug
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C